egészség blog
Mivel ajándékozzuk meg édesanyánkat?
Hogyan viszonozzuk a gondoskodó szeretetet?
Édesanyánknak köszönhetjük, hogy megszülettünk, és egész életünkben beburkol szeretetével. Természetesen minden anya-gyermek kapcsolat más és más, és mivel emberek vagyunk, olykor-olykor hibázunk is. Elkerülhetetlenek a súrlódások, de alapvetően édesanyánkkal való kapcsolatunk mindig is a szereteten alapul. Erre vágyunk tőle, de ha nem érezzük, akkor sebződünk. És óhatatlanul vannak alkalmak, amikor ez megtörténik. Sőt, ha családunkra visszatekintünk, felfedezhetünk bizonyos mintákat, ismétlődéseket. Mivel bár a szeretet az bennünk van, a kimutatását tanuljuk. Önkéntelenül is belénk ivódik, amit gyermekként tapasztalunk, és azt adjuk tovább. Mit tegyünk hát? Először is ajándékozzuk meg édesanyánkat anyák napjára. Mégpedig a megbocsájtásunkkal. De hogyan?
Húsvét után
Belső értékrendünk meglelése
A nagy ünnepek mindig alkalmat adnak az önvizsgálatra, és felmutatnak valamilyen egyetemes emberi példát. Kicsit olyanok, mint az útjelző táblák, segítenek eligazodni az életünk országútján, mutatják, melyik utcába nem jó behajtani, és melyik visz előre. Nagy képeket tesznek elénk, amelyeket szemlélve lelkünkben közelebb juthatunk önmagunkhoz.
Érdemes ezt az önmagunkhoz közeledést nem csak kampányszerűen időszakonként csinálni, hanem folyamatosan, hiszen az úton sem csak akkor megyünk, amikor épp látunk egy jelzőtáblát. Az, hogy haladunk, az alap, a táblák pedig nem ösztökélnek, hanem jeleznek.
De miben is haladhatunk? Hát először is önmagunk megismerésében. Persze, persze, ismerjük magunkat, mint a tenyerünket, de azért ha őszintén magunkba nézünk, biztosan találunk olyan eseteket, amikor nem tudjuk, miért pont így vagy úgy döntöttünk, miért reagáltuk épp azt, amit. Szóval érdemes megismerkednünk jobban önmagunkkal, már csak azért is, mert önmagunk társaságában éljük le életünk.
Húsvét
Lehetőség az újjászületésre minden évben
Húsvét közeledik, itt a nagyhét, és ennek apropóján ajánlhatnám a Neera kúrát, mint egy nagyszerű megoldást a böjtre, a vitaminokat és a Sunrider termékeket, amelyektől újjászülethetünk, a csíráztatást, mert a csírák szinte feltámasztják a szervezetet, és a víztisztítókat is, némi átkötéssel a vízkeresztre. Most azonban inkább másról írok. Olyanról, ami közelebb vihet mindenkit a Húsvét valódi jelentőségéhez. Húsvétkor sokan a passióra, a szenvedésre koncentrálnak, mások a megváltásra és a feltámadásra, megint mások pedig a locsolkodásra, a piros tojásokra meg a vendégségre. Most nem ezekről lesz szó.
Milyen magot csíráztassunk?
Hogyan válasszunk, mi csírázik ki?
Azért teremnek magot a növények, hogy azok aztán kicsírázzanak, szárba szökkenjenek, virágozzanak, és aztán újra termést érleljenek, magot hozzanak. Akkor nem lőhetünk nagyon mellé, gondolhatnánk.
Sajnos ez nem ennyire egyszerű. A kereskedelmi forgalomban nagyon sokáig kétféle magot lehetett beszerezni, azt, amit étkezésre szántak, és azt, amit vetésre. Az étkezési magoknál nem volt fontos, hogy megőrizzék a csíraképességüket, az számított, hogy minél gyorsabban és egyszerűbben elkészíthetőek legyenek. Ezért aztán a kártevők elölésére, a főzés megkönnyítésére olyan kezeléseken eshetnek át, amelyek csökkentik a csíraképességet.
A vetőmagoknál a csíraképességgel nincsen gond, hiszen náluk az számít, hogy minél több kikeljen belőlük. Ennek elősegítésére csávázni szokták a vetőmagokat, vagyis olyan vegyszerekkel kezelik, amik védik a betegségektől, rovaroktól. Ez viszont nem túl egészséges az ember számára.
A mindent azonnal gyógyító kapszula
Igen, április elseje van…
Sokan keresik a csodakapszulát, ami mindent gyógyít, ráadásul azonnal. Reménykednek benne, hogy van, és meg is lehet venni a boltokban. És valóban, vannak kapszulák vagy egyéb szerek, amelyek sok panaszra jelentenek megoldást, de azért ezeknek is kell némi idő, és ezek sem varázsszerek. Például az Alpha 20C kapszula az immunrendszert segíti, és ezáltal tesz szinte csodát, a Calli teák a sejteket, míg a Fortune Delight italporok a nyirokrendszert méregtelenítik, és így szabadítanak meg a bajoktól. A csodát viszont ne kapszuláktól várjuk, arra mi vagyunk képesek – csak valami mást kell tennünk, mint szoktunk.
Tavaszi fáradtság
Mit tehetünk?
Tavasz van, a természet ébredezik, pattannak ki a rügyek, erdőn-mezőn nyílnak a virágok, mi pedig lelassulva, tompán és fáradtan próbáljuk még működőképesen megtartani magunkat. Ismerős? Mitől robbanunk le ennyire, és hogyan szedjük össze magunk? A mitőlre viszonylag egyszerű a válasz, nyáron sokkal több zöldséget-gyümölcsöt eszünk, így több vitamin és rost jut a szervezetünkbe, ami egyrészt a szervezet alapműködését segíti, másrészt a tisztulását is. Télen megterhelőbb ételeket eszünk, amelyekben kevesebb a vitamin, viszont több lerakódó salakanyagot képeznek, így végül kimerülünk, leeresztünk.
Nagyböjt
Mégis, mire jó?
Amikor az életben megszorításokkal találkozunk, sokszor felmerül bennünk a kérdés: „De mégis, minek?” A nagyböjtnél persze jön automatikusan a válasz, hogy a hagyományok, a keresztény értékek, miegymás. Ez azonban nem magyarázza meg, hogy miért jó. Pedig jó. Szervezetünkre ráfér ugyanis a lazítás, azaz, hogy kevésbé terheljük le, és ennek egyik módja a böjt Már a könnyebb változat is nagy segítség, amikor nem fogyasztjuk a legnehezebben emészthető ételfajtákat, azaz a húsféléket. Az igazi nagyágyú azonban amikor testünk felfrissülésének jegyében kicsit komolyabban vesszük a dolgot, aminek egyik legjobb módja a Neera kúra.
A vitaminok és a nyomelemek
Miért fontos a pótlásuk?
Ahhoz, hogy megválaszoljuk ezt a kérdést, tudnunk kell, hogy mik is a vitaminok és a nyomelemek. Testünknek alapvetően háromféle dologra van szüksége, az azt felépítő, a működéshez energiát biztosító és a működés megfelelő lefolyását biztosító anyagokra. Mint mondjuk az autóhoz kell maga az autó, az üzemanyag, és az olyan apróságok, mint a motorolaj, fékfolyadék, ablakmosó, meg a különféle kenőanyagok, biztosítékok, amik nélkül hiába van tele a tank, nem megy a kocsi, vagy legalábbis nem sokáig. Ez utóbbiak felelnek meg a vitaminoknak és a nyomelemeknek. Nélkülük nem sokáig szalad a szekér, és bizony tudatosan pótolni kell ezeket, mert sok esetben már nem elég, ami csak úgy bekerül.
Nemsokára itt a Nőnap!
7+1 tipp a szebbik nem képviselőinek.
Rohanó korunkban nem könnyű nőként kiteljesedni. Egyszerre kell csábító végzet asszonyának, mindent megoldó háziasszonynak, melegszívű gyöngéd anyának, és szuper munkaerőnek lenni. Mindezt őszinte kedves mosollyal az arcon.
Hogyan lehetne ismét visszatalálni a női minőségekhez? Hogyan lehet úgy ápolni a nőiséget, hogy közben a világ viharai ne sodorjanak el önmagunktól? Ehhez adunk most pár tippet.
1.
Kezd és zárd a napod elcsendesedéssel! Igen, a reggeli rohanásban és este hullafáradtan nehéz időt szánni a látszólagos semmire, de megéri. Ha felébredés után kicsit befelé fordulunk, elmélyedünk magunkba, akkor nyugodtabban nyugodtabban, energikusabban vághatunk neki a kihívásoknak. Akár előre át is futhatjuk előre a napot, így nem az ismeretlenbe ugrunk bele. Nem kell, hogy percre pontosan mindent megtervezzünk, és nem baj, ha másképp alakulnak az események, mint ahogy elgondoltuk, mert nem ez a lényeg. Csak jó a léleknek, ha van egy kis kapaszkodója.
Tisztán jobb - A víz az élet forrása
A víz az élet forrása
Mindannyian tudjuk, mennyire fontos a vízivás. Vagyis inkább azt gondoljuk, hogy tudjuk. Tömegek szenvednek krónikus dehidratáltságban úgy, hogy nem is sejtik. Kevesen tudják, hogy az olyan tünetek, mint például a magasvérnyomás, fejfájás, ráncosodás, izületi problémák jó eséllyel megszüntethetőek vagy megelőzhetőek pusztán azzal, ha több tiszta vizet iszunk. Sokan gondolják, hogy jó, ez egyszerű, csak megnyitom a csapot, és engedek egy pohár vizet. Pedig egyre-másra jelennek meg a tudományos lapokban és a médiában is azok a cikkek, hírek, amelyek a csapvízben találtakról szólnak. Szerencsére van megoldás, a házi víztisztító készülék.